فقط وکلای دادگستری بخوانند

نمونه شکواییه کیفری به طرفیت دفترخانه ازدواج بدلیل تخلف در ثبت ازدواج دوم بدون اجازه دادگاه

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب .....مجتمع قضایی....دادگاه عمومی بخش.......

 

شرح ماوقع: احتراماً به استحضار میرساند:

1-اینجانبه ....... به موجب عقد نکاح موضوع سند نکاحنامه شماره .....مورخه ....تنظیمی در دفترخانه ازدواج شماره...شهرستان ....با مهریه ای به مبلغ .....ریال به تعداد.....سکه بهار آزادی به عقد دائم آقای .....فرزند....در آمده ام.

2- نامبرده در حدود ...سال قبل بدون اطلاع اینجانبه و با کسب استیذان از دادگاه اقدام به ازدواج دائم و محدد شخصی با نام ....با مهریه ای....سکه یا مبلغ..... ریال به تعداد سکه بهار آزادی نموده است.

3-از آنجا که دفاتر اسناد رسمی (ازدواج) مکلف هستند ازدواج مجدد مردان را فقط با مجوز محاکم قضایی ثبت و در غیر اینصورت از ثبت ازواج مجدد خودداری نمایند مشتکی عنه بعنوان سردفتر ازدواج شماره....با علم به تاهل مشارالیه....اقدام به ثبت این ازدواج نموده که باعث نابودی زندگی اینجانبه شده است.

مع الوصف:به لحاظ گذشت بیش از 3 سال موضوع ،تخلف سردفتر (متشکی عنه) فقط از طریق محاکم قضایی قابل تعقیب میباشد.

بناءعلیهذا: با تقدیم شکواییه حاضر رسیدگی و انجام تحقیقات و سپس درخواست کیفر برای مشتکی عنه موصوف از محضر مقام معظم دادستان عمومی و انقلاب تحت استدعاست.

با تشکر و تقدیم احترام
امضا و تاریخ

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم
محتوای بیشتر در این بخش: « نمونه شکواییه مال توقیفی

آنچه در مورد سایت اتهام باید بدانید...

وبگاه حقوقی اتهام نسخه چهارم!  یکی از جامع ترین مراجع اینترنتی ایران در موضوعات حقوقی در زمینه ی حقوق جزا و جرم شناسی است. این تارنما با هزینه ای بالغ بر 5 میلیون تومان با انگیزه پاسخگوئی به نیازهای حقوقی-کیفری طبقات مختلف اجتماع از اهل فن گرفته تا هر که دست طلب،زبان خواهش،چشم امید و روی نیازش به دادخواهی گشوده است.سایت اتهام سایتی خصوصی بوده و وابسته به هیچ ارگان یا نهاد دولتی و غیر دولتی نمیباشد. کلیه حقوق مطالب سایت متعلق به نویسنده ی آن مطلب میباشد.همکاری با سایت اتهام به صورت داوطلبانه بوده و به منزله استخدام در سایت اتهام نمیباشد فلذا برای کاربران فعال سایت گواهی فعالیت صادر خواهد شد.